Cumartesi günü beyin kanaması geçiren ve apar topar hastaneye kaldırılan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, dün öğle saatlerinde hayatını kaybetmişti.

SON KEZ TESİSLERE GETİRİLDİ
Yıllarını verdiği kulübün tesislerine son kez getirilen efsane başkanın cenaze töreni İlhan Cavcav Tesisleri'nde gerçekleştirilen merasimle başladı.

SPOR VE SİYASET DÜNYASI TÖRENE AKIN ETTİ
İlhan Cavcav için yapılan törene, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve spor dünyasından bir çok kişi katıldı.

Efsane başkanın cenazesine siyasiler, spor camiasının önde gelenleri, futbolcular ve sevenleri katılıyor. Cavcav için ilk tören Gençlerbirliği kulüp binasında yapılıyor. Törende önce saygı duruşunda bulunuldu, ardından Cavcav için dua okutuluyor.

KOCATEPE'DEN UĞURLANACAK

Murat Cavcav, İlhan Cavcav'ın eseri olan Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde anma töreni düzenleyeceklerini belirterek, "Oradan da Kocatepe Camisi'nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa vereceğiz" dedi.

TAM 38 YIL

Tam 38 yıldır başkent ekibinin başında bulunan duayen başkan yaşam savaşı verdiği hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Arkasında borçsuz bir kulüp, tesisler ve birçok eser bırakan Cavcav, çocukluğundan itibaren tırnaklarıyla kazıyarak hem iş hem futbol dünyasında önemli başarılar elde etmişti.

HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, beyin kanaması teşhisiyle önceki gün sabaha karşı kaldırıldığı hastanede 81 yaşında vefat etti. İki gün önce evinde dengesini kaybederek düşen ve kafasını yere çarpan Cavcav, Ankara'daki Güven Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı. Makineye bağlanan ve dün sabah saatlerinde durumu ağırlaşan İlhan Cavcav yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ömrünün büyük bölümünü Gençlerbirliği'ne adayan İlhan Cavcav, Türk futbolunun duayen isimlerinden biriydi. Efsane başkan 38 yıl başkent kulübünü yöneterek tarihe geçti. Türk futbolunun en renkli simaları arasında yer alan Cavcav, çocukluğundan bu yana tırnaklarıyla kazıyarak hem iş hem futbol dünyasında önemli başarılar elde etmiş bir isimdi.

38 SEZONDA 60 TEKNİK ADAM

İlhan Cavcav, 38 yıllık başkanlığı süresince tam 60 teknik direktörle çalışırken bunlardan 36 ismi görevden almış veya yeni anlaşma imzalamamıştır. Üç dönem Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı yapan İlhan Cavcav, koyu bir Gençlerbirliği taraftarı olan ünlü dizi ve tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'nun da dayısıdır.

TRANSFER SİHİRBAZIYDI

Yeni yıldızlar keşfetmek için amatör maçları bile seyreden İlhan Cavcav, Türk futbol tarihinin en sansasyonel transferlerini gerçekleştirdi. Tarık Daşgün'ü Fenerbahçe'ye 100 milyon liraya veren Cavcav, iş dünyasındaki tecrübesini futbol yöneticiliğine taşıdı.

Törenin ardından, öğle namazına müteakip Kocatepe Camisi'nde kılınacak cenaze namazı sonrası İlhan Cavcav, Cebeci'deki aile mezarlığına defnedilecek... Kaynak: Kralspor