Başakşehirspor Başkanı Göksel Gümüşdağ, turuncu- lacivertli takımın yeni sezon hazırlıklarına devam ettiği Slovenya' nın Kranjska Gora kasabasında, AA' ya yapmış olduğu açıklama ile, Cengiz Ünder' i önemli bir takıma, kulübe katkı sağlayacak şekilde satmak istediklerini kaydetti.

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Göksel Gümüşdağ, adı Trabzonspor ile anılan Edin Visca' nın transfer durumu ile alakalı olarak ise, "Edin Visca, Başakşehir Futbol Kulübü' nün 2021 senesine kadar mukavelesi olan oyuncusudur. Edin Visca' yı vermeyi düşünmüyoruz. Edin Visca ile yolumuza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Başkan Gümüşdağ, Bekir İrtegün ile yollarını ayırmaları konusunda, "Bizim öyle bir değerlendirmemiz oldu. Zannediyorum onun bir beklentisi oldu biz de ona çok sıcak bakmadık. Bekir ile yollarımızı ayırdık." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Başakşehirspor'un bir diğer kanadı olan Cengiz Ünder için İngiliz kulübü Manchester City teklif yükseltmesine rapmen transfer olmamıştı.

CİTY 8 MİLYON EURO' YA ÇIKTI

Abdullah Avcı’ nın bir sene daha takımda kalmasını istediği Cengiz Ünder' e, Manchester City dışında Avrupa’ dan 3 kulüp daha talip. Manchester City' nin, 20 yaşındaki genç yıldız adayı için 6 milyon Euro’ luk teklifini 8 milyon Euro’ ya çıkardığı iddia edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Başakşehir, genç oyuncu için Manchester City ile görüşmüş ancak anlaşma sağlayamamıştı.