Tüm sezonun Selçuk İnan- Tolga Ciğerci ikilisi ile gitmeyeceğinin farkına varan Galatasaray Yönetimi, sadece kanat değil ön libero bölgesine de bir an önce takviye yapmak istiyor. Sambacı orta saha Fernando konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor.

GALATASARAY YÖNETİMİ ELİNİ ÇABUL TUTUYOR

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’ de teknik patron Guardiola’ nın takımda düşünmediği futbolculardan biri olan Brezilyalı orta saha, Amerika Birleşik Devletleri kamp kadrosuna da alınmamıştı. Pek çok talibi olan Fernando için Süper Lig temsilcisi olan Galatasaray' ın yönetimi elini çabuk tutuyor. Plan, satın alma opsiyonuyla Fernando’ yu kiralamak. Sambacı senelik ücret olarak 4 milyon Euro talep ederken, gelen haberler Galatasaray’ ın 3 milyon Euro barajının üstüne çıktığı yönünde.

GEÇEN SEZON 27 MAÇTA FORMA GİYMİŞTİ

1.83 boyunda olan Fernando, orta sahada oyunu her iki yönüyle oynayabiliyor. Geçen sezon 15’i Premier Lig olmak üzere 27 resmi karşılaşmada görev yapan Fernando, 2014’te 15 milyon Euro karşılığında Porto’dan transfer edilmişti. Eğer 29 yaşındaki oyuncu istediği ücrette indirime gitmeyi kabul ederse, iş bitecek.