Galatasaray'da yönetimden flaş bir karar geldi.

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda sürpriz bir biçimde İsveç takımı Östersunds'a elenen Galatasaray'da bugün yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Dursun Özbek başkanlığında Türk Telekom Stadyumu'nda bir araya gelen Sarı-Kımızılı yöneticilerde gündem Tudor'du.

TUDOR'A BİR ŞANS DAHA!

Alınan bu başarısız netice sebebi ile Tudor'un geleceğini değerlendiren Sarı-Kırmızılı yönetim, Hırvat teknik adamla devam etme kararı aldı. Henüz daha sezon başlamadan teknik adam değiştirmenin düzeni bozacağını belirten yönetim kurulu Tudor için bir şans daha verdi.

Toplantıda Galatasaraylı bazı yöneticilerin Lucescu ismini gündeme getirmesine karşın bu istek onaylanmadı. Fakat Rumen teknik adam için başka formül konuşulduğu öğrenildi.

DAHA ÖNCE DE GÜNDEME GELDİ

Görünen o ki Galatasaray’da lig başlamadan teknik direktör değişikliği yaşanacak. İlk kez Avrupa arenasına çıkan zayıf rakibi Östersunds’ a elenen Sarı- Kırmızılılar’ da Başkan Dursun Özbek’in tek çaresi kaldı, o da Mircea Lucescu. İsveç’ teki 2-0’lık yenilginin ardından Mariano transferini açıklayan ve devamında “Uçaklar inmeye devam edecek” sözleriyle zaman kazanıp, taraftar tepkisini bir nebze olsun dindiren Özbek, dünkü hezimetin ardından çaresiz kaldı.

ÖSTERSUNDS' A ELENİNCE TUDOR'UN KREDİSİ BİTTİ

Tüm stadın istifaya çağırdığı Başkan Özbek, sezonun kalan bölümünü daha normal seyrinde geçirmek için artık Lucescu’yu göreve getirmek zorunda. Başkan, en kısa zamanda Tudor’un sözleşmesindeki 400 bin Euro’luk tazminat maddesini kullanıp, Hırvat çalıştırıcı ile yolları ayırmayı planlıyor.

BİR SÜREDİR TAKIM ÇALIŞTIRMIYOR

Lucescu ile ilk görüşme de zaman kaybetmeden yapılacak. Son olarak Zenit’i çalıştıran ve Rusya’da umduğunu bulamayan Rumen çalıştırıcı şu an boşta.