Süper Lig ekiplerinden Galatasaray transferde yeniden düğmeye bastı. Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu' nun "Önceliği bizde" diuye ifade ettiği Emre Mor için "Kontra" teklif sundu.  Konoplyanka, Feghouli ve son olarak da Wahbi Khazri için görüşmeler yapan ve beklemeye geçen sarı kırmızılı ekip Emre Mor  için direkt Borussia Dortmund'un kapısını çaldı.

DORTMUND YÖNETİCİSİNİ ETKİLEMEK İÇİN BRUMA ANLATILDI

Fenerbahçe' nin verdiği "1 milyon euro' luk danışmanlık" bonusunu kapmak için Emre' yi Fenerbahçe' ye getirmek isteyen Muzzi Özcan' ı saf dışı bırakarak işi direkt kulüpler arasında halletmek için hamle yaptı. İlk etapta Muharrem Usta' nın daha sonra da Umut Güner' in Emre için birer görüşme yaptığı Dortmund Sportif Direktörü Michael Zorc ile bu kez de Cenk Ergün konuştu. 19 yaşındaki oyuncunun neden Galatasaray' da oynaması gerektiğini ve Bruma' nın gelişimi anlattı.

"Sadece kiralık değil, satın alma konusunda da görüşmeye hazırız" diyerek teklifi bir adım daha yukarıya taşıdı. Böylelikle Zorc' tan, "Emre' nin durumu ile alakalı karar verildiği taktirde ilk görüşme hakkını size tanıyacağız" sözünü almayı da başardı. Emre için transfer sezonunun sonuna kadar Galatasaray ile Fenerbahçe arasında ciddi bir rekabet yaşanması ön görülüyor.