Geçen sezonun son bölümünde takımın başına geçen Igor Tudor' un yönetiminde takımın düşük performansı ve ligi de 4. sırada bitirip Avrupa biletini son sıradan alması yönetimde de fikir ayrılıklarına sebep oldu.

BAŞKAN YOLA DEVAM ETTİ

Başkan Özbek, gelecek sezon da takımı Igor Tudor' un çalıştırmasını hedeflerken yöneticilerin bir kısmı ise başka bir teknik adamın getirilmesinden yana tavır koydu. Fakat sonunda başkan Özbek' in dediği oldu ve Hırvat çalıştırıcı görevine devam etti.

AVRUPA HEZİMETİ SABIRLARI TAŞIRDI

Sezon evvelinde gerek gönderilen oyuncular gerekse de yapılan yeni transferler takımın çalkantılı günler geçirmesine yol açtı. Üzerine UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında Östersunds karşısında alınan 2-0'lık malubiyet sabırları da taşırdı.

BU İŞ TUDORLA OLMAYACAK

Özbek alınan bu skor ve ortaya koyulan futbol bir hayli kızdırırken yöneticiler de baskıyı artırdı. Son yapılan müzakerelerde yöneticiler "Başkan bu iş Tudor'la olmayacak. Hemen takımın başına yeni bir teknik adam getirelim. Yapılan transferler sonrasında bu takımın oynadığı futbol çok kötü. Östersunds'a yenilmek bile Tudor'un gönderilmesi için yeterli" derken başkan ise süre istedi.