Sarı kırmızılı ekip, Çekya kulübünden gelen bonuslar ile birlikte 2,8 milyon euroluk teklifi kabul etti. Çekya ekibi, Semih Kaya'ya senelik 1.4 milyon euro maaş ödeyecek.

Sparta Prag'ın teknik patronu Andrea Stramaccioni, Inter'i çalıştırdığı 2011/2012 sezonunda da milli futbolcuyu istemiş fakat transferi sonuçlandıramamıştı.

SABRİ LA LİGA YOLCUSU

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray Spor Kulübünün efsaneleşen ismi Sabri Sarıoğlu’nun sözleşmesini yenilemediği yönündeki haberlerinin ardından yollarını ayırmış oldu. Ama gelen müjdeli haber ile Sabri Sarıoğlu’na La Liga takımlarından Real Betis’in talip olduğu açıklandı.

REAL BETİS, SABRİ SARIOĞLUNA TALİP OLDU

Bonservisinin elinde yer alan Sabri Sarıoğlu için menajeri dolayında teklif sunduğu bildirilen Real Betis, yıldız futbolcunun transferini gerçekleştirmek için gerekli adımları attığı bildirildi.

Maddiyat yönünden bakıldığında dar bir boğazda olan İspanyol takımının bu transfer için senelerdir Galatasaray Spor Kulübünde oynamakta olan tecrübeli profesyonel futbolcunun bonservisini elinde bulunmasıyla transferinin çok cazip hale geldiği bilinmekte.

PRENSİPTE ANLAŞMA SAĞLANDI

Gazete Star’da yer bulan habere göre; Real Betis yöneticisi Sabri Sarıoğlu'nun menajeri ile görüşmenin sağlayacağını ve yıldız oyuncu hakkında son durum raporları hakkında bilgi aldığı söyleniyor. Görüşme boyunca olumlu geçen ve tarafların fiyat hakkında anlaşma sağlamasının ardından transferi için prensip boyutunda anlaşıldığı söylendi.

Gelen teklif sonrasında Arda Turan'la konuşma yapan Sabri Sarıoğlu takım hakkında bilgi almayı sağladı. Konuşma sırasında Arda Turan, "Bir dakika bile düşünmeden gel" dedi. Sabri Sarıoğlu, gelen teklif için süre istemiş olduğunu ve bunun ardından kararını vereceği bilgisi alındı.