Galatasaray Wesley Sneijder ile yollarını ayırdı. Hollandalı yıldızın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.


Sarı-kırmızılı kulüp Sneijder'in gidişine mukabil Hollandalı'nın geçen yıldan kalan 1.7 milyon Euro alacağını ödeyecek.
Diğer taraftan beIN Sports'un haberine göre tecrübeli futbolcu, 2018 mayıs ayına dek Türkiye'den başka bir kulübe giderse 7.5 milyon Euro ceza ödeyecek.

Sneijder'e geçtiğimiz sezon kesilen 2.7 milyon Euro disiplin cezasını tahsil etmeye çalışan sarı-kırmızılı yönetim bu ücretden vazgeçtiğini duyurdu.

İtalya'dan teklif aldığını belirten ve "Aradaki fiyat farkını ödeyin" diyen Hollandalı oyuncu da yönetimden sadece geçen seneden kalan 1.5 milyon Euro'luk alacağının ödenmesini istiyor.

Yönetim Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye gitmeme koşulu ile Sneijder'e bonservisini bedavaya verecek.Ve sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edilecek.

Süper Lig' in köklü ekiplerinden olan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetiminin bonservisini bedavaya verip 5 milyon Euro’ yu bulan senelik  ücretinden kurtularak göndermek istediği Sneijder, bu rakama yaklaşan kulüp bulamayınca ilk görüşmede “Bir senelik ücretimi ödeyin, yoksa ayrılmam” diyerek resti çekmişti. Dursun Özbek yönetimindeki Galatasaray ise geçen sezon sarı kart cezaları nedeni ile kesilen astronomik cezaları (2 milyon Euro’ ya yakın olduğu iddia ediliyor) öne sürmüştü.

SENİJDER'DE TEHDİT! YÜRÜRLÜĞE KOYARSANIZ FIFA'YA ŞİKAYET EDERİM

Taraftar desteğini de arkasına alarak yönetimi köşeye sıkıştıran Hollandalı yıldız oyuncu Wesley Sneijder’ in menajeri ve avukatının, bu cezanın yürürlüğe koyulması durumunda bunun kurallara aykırı olduğunu belirterek, konuyu FIFA’ ya taşıyacaklarını ifade ettikleri ortaya çıktı. Galatasaray' da Dursun Özbek yönetimi, sözleşmesindeki ağır yaptırımlar sebebi ile wesley Sneijder konusunda eli kolu bağlı bekliyor.