İtalyan devi Milan ile mukavelesi sona eren ve bonservisi elinde olan Keisuke Honda’ yı takıma kazandırmaya  hazırlanan Galatasaray, böylece Sneijder'in ayrılması durumunda iyi bir alternatife sahip olmuş olacak. Japon yıldız için girişimlerini hızlandıran Galatasaray Sniejder' in takımda kalmaması durumunda bu oyuncuya imza attıracak.

Gelecek sezona yenilenmiş bir kadro ile taraftarının karşısına çıkmak isteyen Galatasaray' da, gidecek futbolcuların yerini doldurmak için de çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Alman ekibi Leipzig'in 15 milyon Euro karşılığında Bruma transferi sonrasında arayışlara başlayan sarı- kırmızılı ekip, Milan ile mukavelesi, sona eren Keisuke Honda' yı renklerine bağlamak adına harekete geçme kararı aldı.

BONSERVİS BEDELİ VERİLMEYECEK

Japon futbolcunun bonservisinin elinde bulunması, sarı- kırmızılı takımın iştahını kabartırken 30 yaşındaki Japon futbolcuyu ikna etmek için cüzi bir imza parası ve senelik 2 milyon Euro gözden çıkartılmış durumda. Forvet arkası ve orta sahanın sol kanadında oynayan ancak gerektiği zaman orta sahanın göbeğinde de forma giyen Honda, geçmiş dönemlerde de gündeme gelmiş fakat ekonomik açıdan transfer gerçekleşmemişti.