Son zamanlarda camia ve taraftarların desteğini alamayan ve eleştirilerin odağında kendine yer bulan Dursun Özbek'i yöneticiler de terk etti. Salı günü gerçekleşecek olan olan yönetim kurulu toplantısında "İstifa" müessesi gündeme getirilecek.

Cengiz Özyalçın'ın başını çektiği grup, "Biz bu işi beceremiyoruz" diyerek Galatasaray'ın önünü açmayı teklif edecek. Başkana, "İşler daha da karışmadan istifa edelim" önerisinde bulunacak. Özbek'in "istifa"ya karşı çıkması durumunda ise G.Saray tüzüğünün 130. maddesi devreye girecek.

ERKEN SEÇİME GİDİLEBİLİR

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, madde 130'da, "Seçimle gelen yönetim; yedeklerin de göreve getirilmesinden sonra üye tam sayısının yarısından aşağıya düşerse, Olağanüstü Genel Kurul, bir ay içinde seçim yapılması için olağanüstü toplantıya çağrılır" deniyor.

TARAFTARLAR DURSUN ÖZBEK'İN İSTİFA ETMESİNİ İSTİYOR

Bu çağrının yapılmaması durumunda ise, kulüp üyelerinden birinin başvurması üzerine, Sulh Hukuk Hakimi, kulüp üyeleri arasından seçeceği 3 kişinin, 15 gün içinde Genel Kurulu olağanüstü toplantıya çağıracak. Bu karar sonrasında ise seçim yapılması zorunlu olacak.

Dursun Özbek'in istifa etmesine kesin gözle bakıldığı gelen dedikodular arasında yer alıyor.