Geçtiğimiz senelerde yapmış olduğu pahalı ve yıldız transferler ile dikkati çeken Fenerbahçe, son 2 sezondur transferde "kemer sıkma" politikasına gitti. Geride kalan sezon evvelinde UEFA ile 2020 senesine kadar FFP anlaşması yapan sarı- lacivertli kulüp, bu sezon için azami 10 milyon Euro başabaş hesap açığı vermeyi taahhüt etti. Bonservis bedeli ödeyerek transfer yapmak için oyuncu satması lazım gelen Fenerbahçe, bu sebepten dolayı son 2 senmedir oldukça dikkatli bir politika izliyor.

Teknik adam Vitor Pereira zamnında 2015- 2016 sezonunda yaptığı transferler ile ön plana çıkan sarı- lacivertli kulüp, 40 milyon Euro'nun üzerinde bonservis bedeli ödemişti. Bahsi geçen sezonun maliyeti ise son 2 senede Fenerbahçe Kulübünün transferlerde zorlanmasına sebebiyet verdi. Sarı- lacivertliler, son iki sezonda ise yalnızca 3 futbolcuya bonservis bedeli ödedi ve kasasından yaklaşık 11,5 milyon Euro çıkardı.

TRANSFER EDİLEN 13 FUTBOLCUNUN 10'U BEDELSİZ

Fenerbahçe, yeni transfer politikası ile son iki yılda şu ana kadar yaptığı 13 transferin 10' u için bonservis bedeli ödemedi. Sarı- lacivertliler geçtiğimiz sezonda 9 transfer yaparken, sadece Martin Skrtel için kasasından 6 milyon Euro bonservis bedeli ödedi.