İspanya'da Katalonya'nın bağımsızlığı konuları ortamı alevlendirirken tansiyon da her geçen gün artmakta.

Son 3-4 gündür, yasa dışı ilan edilmiş 1 Ekim Referandumu ile ilgili belgeleri neden gösteren İspanyol polisinin Katalonya hükümet binalarına yönelik baskınlarında 14 Katalan siyasetçi ve görevli göz altına alındı.

Fenerbahçe'nin İspanyol gölcüsü Roberto Soldado da ülkesinde tırmanan bu gerilime sessiz kalamadı.

İspanyol hükümetinin aldığı kararlara arka çıkan Soldado, bağımsızlık isteyen Katalan siyasetçileri suçladı. Paylaştığı bir tweet ile ülkesinde sert tepkilere sebep oldu.

Katalan eylemciler tarafından hurdaya çevrilen bir polis aracı fotoğrafı paylaşıma sunan Soldado, resmin altına 'O siyasetçilerin amacı İspanya'ya karşı öfke yaratmak ve halkı bölmek'diye yazdı.Bu paylaşım sonrası sosyal medyada İspanyol vatandaşlar Soldado'nun açıklamasını desteklte bulunurken Katalanlar sert tepki gösterdi. Ve Saldado'ya ölüm tehtidleri savurdular. Katolanya elbet bağımsızlığını kazanacak diye paylaşımlarla tepkilerine dile getirdiler.

Soldado'nun tweet'i kısa zaman içinde binlerce retweet ve beğeni alırken yüzlerce de yorum yapıldı. Katalanlar Saldado'ya kin kustu ve ölüm tehditlerinde bulundu. Saldado ise bunların gerçek yüzü bu işte dedi..