Sarı- lacivertli ekibin yeni Faslı transferi Nabil Dirar, FBTV' ye vermiş olduğu demeçte, Fenerbahçe' ye transferi ile alakalıolarak, "Çok büyük bir takıma geldiğimin farkındayım. Geçtiğimiz sezonun başında Fenerbahçe' ye karşı sahaya çıkmıştım. O karşılaşmada gerçekten taraftarlardan ve stattaki atmosferden ziyadesi ile etkilenmiştim. O maçlarda buranın ne kadar büyük ve önemli bir yer olduğunu anlamıştım. Şu anda Fenerbahçe' nin bir futbolcusuyum ve bundan büyük mutluluk duyuyorum." diye açıklamalarda bulundu.

TAKIMDA TANIDIĞI 2 İSİM VAR

Fenerbahçe' deki oyuncuların birçoğunu tanıdığını vurgulayan Nabil Dirar, "Gerçekten arkadaşım ve önceki senelerden sohbetim olan sadece Aatıf var. Valbuena ile Fransa Ligi' nde karşılıklı oynamıştık." ifadelerini kullandı. Yeni sezon hazırlıklarının devam ettiği kampı çok beğendiğini ifade eden Faslı oyuncu, şunlar kaydetti:

"Gerçekten burada her türlü imkan sağlanmış durumda bize. Burada geçirdiğim kısa zamanda bunu görebildim. Burada Fenerbahçe'nin başarısı için her şey var. Çalışmamız için her türlü olanak var. 

TÜRK MAHALLESİNDE BÜYÜMÜŞ

Brüksel'de büyüdüğünü belirten Dirar, çocukken orada bulunan bir Türk mahallesinde birçok arkadaşının olduğunu vurguladı.