Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe, Makedonya' nın 17 yaşındaki genç yeteneği olan Elif Elmas' ı Rabotnicki' den transfer etti. Genç oyuncu Elmas, Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya ile birlikte İstanbul' a geldi.

ANTİC DEVREYE GİRDİ

Ofansif orta saha pozisyonunda oynayan 17 yaşındaki genç oyuncu için Fenerbahçe' nin Makedon basketbolcusu olan Pero Antiç' in devreye girdiği ifade edildi. Elif Elmas, yaşının ufak oılmasına rağmen İspanya karşısında ilk kez Makedonya A Milli Takım formasını giydi. Elmas, Rabotnicki ile geçtiğimiz sezon 35 maça çıkarken 7 gol atıp 7 de asist yaptı.

EN İYİ GENÇ SEÇİLDİ

Genç oyuncu Elmas, Makedonya Futbol Federasyonu tarafından Aralık 2016' da 'En iyi Genç Oyuncu' seçilmişti. Sağ ayağını kullanan Elmas, tekniğinin yanı sıra üstün oyun zekası ile şimdiden adından söz ettirdi.

ELİF ELMAS KİMDİR?
27 Eylül 1999 doğumlu olan genç oyuncu Makedonya' da pasaportuna sahip. 1, 82 metre boyunda olan Elmas, Makedonya ekibi olan Rabotnicki'de orta sahada on numara pozisyonunda oynuyordu. genç oyuncu daha çok sağ ayağını kullansa da sol ayağına da hakim.