Bursaspor Başkanı Ali Ay, Avusturya'da gerçekleştirmiş olduğu 'Spor Masası'nda, kulübün mali sıkıntılarını, transfere kadar birçok konuda kritik açıklamalar gerçekleştirirken, Galatasaray'ın gündemindeki kaleci Mert Günok'un durumunu da açıkladı.

Kaleci Mert Günk'un durumu hakkında bilgi aktaran Ali Ay, ''Mert özünde çok iyi bir kişi.Fakat biz kulübün bütçesini düşünmek zorunluluğumuz var. Mert'in maliyeti 1 milyon Euro'nun üstünde. 2.kaleci için yüksek fiyat. Bursaspor için çok meblağ. Kendisiyle görüşme yaptık, bugün Galatasaray'la anlaşacağız gibi" diye açıklama yaptı.

LUCESCU GALATASARAY'A YEŞİL IŞIK YAKTI

Öte yandan Galatasaray Kulübü Östersunds maçından 2-0'lık mağlubiyet ile ayrılan ve hiç kimsenin Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ne 2. Turda veda etmesini beklemiyordu. Fakat tarihi başarılarla dolu sarı-kırmızılı kulüp, 45 bin kişilik taraftarının verdiği desteğe rağmen hüzünlü sonu yaşamakdan kurtulamadı.

Taraftarlar faturayı, yönetimin yanında geldiğinden bu yana takımda hiçbir şekilde düzen sağlayamayan teknik direktör Igor Tudor'a kesti. Sarı-kırmızılılar, Hırvat hocayı, "Persona non grata-İstenmeyen adam" olarak gündemine aldı.

Henüz zaman bulunurken Tudor'un gönderilmesini isteyen taraftarların takımın başında görmek istedikleri hocaların başında Mircea Lucescu geliyor. Rumen teknik adam için Twitter'da "#carelucescu" hashtag'ı ile kampanya başlatılırken "Galatasaray Tudor gibi uyumsuz ve futboldan anlamayan bir hocanın elinden alınıp Lucescu gibi futbol zekası yüksek birine teslim edilmeli" yorumları yapıldı.

ORTAM KORKUTUYOR

Mircea Lucescu cephesinden olumlu mesajlar gelse de Rumen teknik direktörün, Galatasaray'a dönme konusunda büyük bir ikilem yaşadığı belirtiliyor. Türkiye'deki imajını yıkmak istemeyen Lucescu'nun taraftarın küslüğü, Başkan'ın istenmemesi ve transfer konusunda yapılan yüzde yüz hatalar nedeniyle Galatasaray'da görev alıp almama konusunda ciddi medcezirler yaşadığı ifade edildi.