Fenerbahçe’ de Fernandao' nun kırıklarının kaynamaması Aykut Kocaman' ı zora soktu . Geçtiğimiz sezon kolu kırılan ve ameliyat olan Brezilyalı futbolcunun yeni bir operasyon geçirebilme ihtimalinin bulunması yönetimi ve teknik patronu düşündürdü. Hatırlanacağı gibi Atiker Konyaspor maçında sakatlanan Fernandao' nun kolunda beş parçalı kırık oluşmuştu. Ancak bu kırıklar tam olarak kaynamadı. Ülkesinden iyileşmeden dönen golcü oyuncu tüm planları alt üst etti.

YENİ OPERASYON GEÇİRMESİ MUHTEMEL

Kulüp doktorları yaptıkları kontrollerden sonra ilk planda iki ay süresince ameliyat yoluna başvurmadan kırığın oluştuğu bölgenin iyileşme sürecini takip edecek. Eğer Fernandao sağlığına kavuşamaz ise mecburen tekrar ameliyat masasına yatacak. Brezilyalı futbolcunun yeni bir operasyon geçirmeden tam olarak iyileşme durumu çok düşük bir ihtimal. Tekrar bir operasyon geçirmesi durumunda ise Fernandao sezonun ilk yarısını kapatacak.

TRANSFERDE ÖNCELİK FORVETTE

Forvet hattında sıkıntı yaşayan teknik heyet, Fernandao' dan gelen bu haber ile büyük şok yaşadı. Teknik patron Aykut Kocaman' ın bu bölgede Van Persie dışında kullanabileceği bir isim kalmadı. Hollandalı futbolcunun da yoğun maç temposunu kaldırması mümkün değil. Zaten takımdan ayrı olarak çalışmalarını sürdüren Van Persie’nin düzenli bir şekilde forma giymesi de beklenmiyor.