Süperlig ekiplerinden olan Fenerbahçe, transferde ağırlığı forvete hattına verdi. Kadro dışı bırakılan Emmanuel Emenike  ve Jose Fernandao'nun tatilden fiziksel anlamda vasıtın da altında olarak dönmesi sonrası golcü takviyesi Fenerbahçe için acil bir hal aldı.

Aykut Kocaman da dün yapılan basın toplantısında, "Merkez forvete nokta atışı transfer yapmamız gerekmektedir." diyerek bunu itiraf etti. Aykut Kocaman'ın tasfirini yaptığı ismin, Fransa Ligue 1 takımlarından olan Bordeaux'nun yıldızı Diego Rolan olduğu öğrenildi. Uruguaylı yıldız forvet geçtiğimiz transfer sezonunda da gündeme gelmişti. Hatta Rolan ile anlaşma sağlansa da Fransız ekibinin yüksek bonservis bedeli ile kapıyı açması transferin gerçekleşmemesine yol açmıştı. Srı Lacivertlilerin pazarlıklarda bu defa önemli bir avantajı olacak. Diego Rolan'ın sözleşmesinin bitimine 1 sene kaldı.

SÖZLEŞMESiNİ UZATMAYA YANAŞMIYOR

24 yaşındaki Uruguaylı forvet oyuncusu geçtiğimiz yıl  takımdan ayrılmak istese de kulübünün yüksek bonservis bedeli talep etmesi sebebi ile takımda zoraki olarak kaldı. Diego Rolan, artık şampiyonluk yarışı verecek bir takımda oynamayı amaçlıyor. Bu sebeple Bordeaux' nun sözleşme uzatma teklifini geri çevirdi.