Simon Kjær’ in 2 yıllık Fenerbahçe macerası sona ermek üzere.  Eşi Eline Gollert’ in isteği sonrası İtalya ve Fransa’ da takım aramaya başlayan Danimarkalı stoperin yeni takımı İtalyan devi Milan olacak. Milan, Kjær ve menajeri Mikkel Beck ile daha önce yapmış olduğu görüşmelerde her konuda anlaşmaya varmıştı.

Kırmızı- Siyahlılar’ ın Fenerbahçe ile yapacağı pazarlıkların bitmesi beklenmekteydi. İtalyan Sky Sports kanalına göre bu pazarlıklarda sona gelindi. Milan, 12 milyon Euro (48 milyon TL) bedel ödemeye Fenerbahçe’yi ikna etti. Sezon bittikten sonra milli takıma gittiği için tatilde olan Simon Kjaer’ in İstanbul’ a dönüp eşyalarını topladıktan sonra, takıma katılmadan hemen Milano’ ya geçmesi bekleniyor.

SÜPER LİG TARİHİNİN EN PAHALI SAVUNMACISI OLMUŞTU

Fenerbahçe, yıldız stoperi 2015- 16 transfer sezonunda 7.65 milyon Euro’ ya (30.6 milyon TL) takıma kazandırılmıştı. Simon Kjær böylece Süper Lig tarihinin en pahalı defans oyuncusu olmuştu. Sarı- Lacivertliler, Finansal Fair- Play anlaşması sebebi ile bonservis bedeli ödeyerek transfer yapmak adına sadece oyuncu satışından gelen geliri kullanabiliyor. Kjær’ den gelecek para, yönetimin elini rahatlatacak.