Sarı- lacivertli Süper Lig temsilcisi Fenerbahçe, İtalya Seire A ekiplerinden olan Cagliari' den transfer ettiği Mauricio Isla ile 3 senelik mukavele imzalandığını açıkladı.

SAĞ BEK İLE 3 SENELİK ANLAŞMA İMZALANDI

Transfer döneminin hızlı ekiplerinden Fenerbahçe' nin resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu  açıklama şu şekilde;

"Kulübümüz Fenerbahçe, Serie A ekibi olan Cagliari' de forma giyen Şilili sağ bek Mauricio Isla ve kulübü ile yapılan görüşmeler sonucunda, futbolcunun kulübümüze transferi konusunda her konuda anlaşma sağlanmıştır. 29 yaşındaki sağ bek ile 3 senelik sözleşme imzalanmıştır. Şilili futbolcu Mauricio Isla ile imzalanan mukavelenin camiamıza hayırlı olmasını diliyor, futbolcumuza Çubuklu ile başarı ve şampiyonluklar diliyoruz. Futbolcumuz Mauricio Isla' nın imza törenine dair detaylar önümüzdeki günlerde duyurulacaktır." şeklinde açıklama geldi.

YÜKSEK ÜCRETİ NEDENİ İLE...

Geçtiğimiz sezon İtalyan ekip Cagliari formasını terleten ve yıllık olarak 700 bin Euro kazanan Mauricio Isla' nın, yüksek maaş istemesi nedeni ile kamp kadrosuna dahil edilmemesi sonrası Fenerbahçe harekete geçmiş   Fenerbahçe, oyuncunun menajeri ile anlaşmaya vardı.