Aykut Kocaman, bu mücadelede önemli oyuncularını maçta yerdi. Nabil Dirar sarı-lacivertli formayı giydiği ilk maçta fileleri havalandırdı.
Sporting Lizbon'un golleri Bas Dost ve Seydou Doumbia'dan geldi. Doumbia uzun bir süre Fenerbahçe'nin forvet transferi listesinde yer almıştı.
Mathiau Valbuena'nın bir şutu ilk yarıda direkte kaldı. Sarı-lacivertliler rakibinin üzerinde zaman zaman baskı oluştursa da, Portekiz temsilcisi bulduğu az pozisyonları gole çevirdi.
Fenerbahçe bir sonraki hazırlık müsabakasını 15 Temmuz Cumartesi günü Marsilya ile yapacak. 

 

MAÇTAN NOTLAR

DİRAR SAHADA

Fenerbahçe’nin Monaco’dan kadrosuna kattığı Faslı oyuncu Dirar, Sporting Lizbon maçı ile ilk kez Fenerbahçe forması giydi. Deneyimli oyuncu etkili oyunu ile göz doldurdu.Faslı oyuncu bir de gol atarak mücadelede kendini gösterdi.

BÜYÜKELÇİ MAÇTA


Türkiye’nin Bern Büyükelçisi İlhan Saygılı da mücadeleyi tribünden takip etti. Aynı zamanda Fenerbahçe kongre üyesi olan Saygılı karşılaşmayı Hasan Çetinkaya ile beraber izlerken Türkiye’nin Cenevre başkonsolosu H. Barbaros Dicle de karşılaşmayı takip edenler arasındaydı.

3 BİN KİŞİ İZLEDİ


Karşılaşmayı 2 bini Fenerbahçeli olmak üzere ortalama 2 bin taraftar izledi. Bin kadar Sporting Lizbon taraftarıda tribünde yerini aldı. Portekizli taraftarlar karşılaşma öncesi meşalelerle şov yaptılar.

BOYALI SAHA


Karşılaşmada bir de enteresan olay gerçekleşti. Maçın hemen başında yere düşen Mehmet Topal’ın formasının yeşile boyanması garip bir gerçeği ortaya çıkarttı. Sahanın zeminin çok iyi olmadığı için boyandığı belirtildi.