İzmir'in turistik bölgesi Alaçatı'da Adana Yüzevler Kebap isimli işletmenin sahibi Selahaddin Aydoğdu ve personelleri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve damadı arasında kavga yaşandığı, bu kavgadan sonra ise bizzat Terim'in yanındakilerle birlikte mekana baskın yaptığı ortaya çıkmıştı.

KAÇTIĞI ANLAR KAMERADA

Yaşanan bu olaydan sonra herkesin merak ettiği Fatih Terim'in kaçış anının en net görüntüsü sosyal medyada paylaşıldı.

NELER OLMUŞTU

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim Alaçatı'daki kavga olayınınn ardından ilk kez konuşuyor. 

Fatih Terim'in konuşmasında satur başları:

Açıkçası niye hemen konuşmadım. Bir defa 15 ve 16 Temmuz hepimiz için çok ciddi bir. Şehitlerimize olan seygım sevgim, böyle bir günde onlara gölge düşürecek bir açıklamaya böyle bir hakkım olmadığı kanısına vardım. Sonra da hiç konuşmamaya karar verdim. Genelde böyledir ya en son konuşurum ya da hiç konuşmam. Bu ucuzluk ve iftiralar içerisinde susmam yanlış anlaşılacak ve kamuoyunu bilgilendirmeye mecbur hissettim kendimi.

Böyle bir olaya karşımam bende rahatsızlığa neden oldu. Gerçekleri bükmeye başladılar. Yarım asıra uzanan bir futbolun içindeki insan için, beni çok iyi biliyorsunuz. En geniciniz de en yaşlınız da biliyor beni. Ben her daim doğruları konuştum, basın toplantısında, mahkemelerde. Bugün de benden doğruları işiteceksiniz. Benim için ülkem önemli bir değerdir, bayrağım, ay-yıldız önemli bir değerdir. Vatanım benim için en vazgeçilmez değerlerin başında gelir. Galatasaray önemli bir değerdir. En sonunda ailem en önemli vazgeçilmezimdir.

Bu değerlerin birine herhangi bir laf söylendiğinde gereğini yapmadığım göürülmemiştir.