Son zamanlarda kendisini bir orta saha oyuncusu olarak ifade eden Rooney törende forvet hattında oynayacağını belirtti.

Wayne Rooney, 13 sene moladan sonra Everton'a dönmenin sevinci içinde. Manchester United'da 5 Premier Lig, 1 Şampiyonlar Ligi ve 1 de Federasyon Kupası zaferi kutlayan Rooney, Everton'a döndüğü için genç biri gibi heyecanlı olduğunu ifade etti.

EMEKLİ OLMAYA EVERTON'A GELMEDİM!

Rooney, "Bu muhteşem bir duygu. Takım arkadaşlarımla birlikte sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum. Everton çok güzel günler geçiriyor. Kadroya sadece ben değil, takımı bir üst seviyeye taşıyacak birçok oyuncu katıldı. Hepimiz çok iyi bir sezon geçireceğimiz konusunda umut doluyuz" dedi.

"evime emekli olmak için gelmedim" diyen golcü yıldız, "Her daim olduğu gibi oynamaya hazırım ve kendimi bir sefer daha herkese ispatlamak istiyorum. İnsanlar benim bunamış ve ihtiyar olduğum algısına sahip. Oysa 32-33 yaşındayım. Bu kulübün başarılı olmasını istiyorum. Hedefimiz sezonu 1 kupayla tamamlamak olacak" ifadelerini kullandı.

Tanıtım toplantısına menajer Ronald Koeman ile katılan Rooney, kendisini bir orta saha oyuncusu olarak tanımladığı günlerin de geride kaldığını ifade etti.