İspanyol basınında çıkan son iddialara doğrultusunda, Fransa Lig 1 ekiplerinden Paris Saint- Germain, Brezilyalı yıldız oyuncu Neymar için 222 milyon Euroluk serbest kalma bedelini ödemeye hazırlanıyor. Fransız devi Paris Saint- Germain' nin, yıldız kanat oyuncusu Neymar adına senelik 30 milyon euro üzerinden 5 yıllık bir teklif sunacağı ve Brezilyalı oyuncunun bu teklifi kabul etmesi halinde 222 milyon euroyu Barcelona' nın hesabına yatıracağı ifade edildi.

TRANSFER GERÇEKLEŞİRSE EN ÇOK KAZANAN 2. OYUNCU OLACAK

Bu transfer şayet gerçekleşirse, Neymar, Çin ekiplerinden Shangai Shenhua' dan 38 mliyon euro yıllık ücreti alan Carlos Tevez'in ardından dünyanın en çok para kazanan 2. oyuncusu olacak.

BARCELONA YAPILACAK OLAN BU TEKLİFE "İNANMIYOR"

Ortaya atılan bu iddiaların üzerine La Liga devi Barcelona' dan ilk yorum geldi. Barcelona Yöneticisi olan Robert Fernandez, düzenenlenen basın toplantısında, "Brezilyalı oyuncumuz Neymar için serbest kalma bedelini mi ödeyeceklermiş? Böyle bir şey mümkün değil." ifadelerini kullandı.

25 yaşındaki yıldız kanat oyuncusu olan Neymar, 2012/14 sezonunda Santos' tan 88 milyon euroluk bonservis bedeli ile Barcelona'nın yolunu tutmuştu.