Fenerbahçe yönetimi bu sezon taraftara sürpriz olan transferini Eljif Elmas ile yaptı. Rabotnicki takımından transfer edilen 17 yaşındaki genç Makedon futbolcu, sarı- lacivertlilere gönül vermiş taraftar için tabiri caiz ise tam bir kapalı kutu. Ülkesinin en önemli genç yeteneği olarak bahsedilen Elmas’ ı Fenerbahçe’ nin, Avrupa’ nın dev bir ekibinin elinden kaptığı ortaya çıktı.

DORTMUND OYUNCUYU SEZON BOYUNCA İZLEDİ

Borussia Dortmund Kulübü, Eljif Elmas’ ı sezon boyunca, ülkesinde çıktığı tüm maçlarda izledi. Makedonya’ da oyuncunun artık Alman ekibine gitmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Sarı- siyahlı Alman ekibinin scout  (gözlem) ekibi hazırladıkları olumlu raporu yönetime iletirken, Dortmundlu idarecilerin de kendisini kadroya katmak için harekete geçmeye hazırlandıkları bir dönemde, Fenerbahçe transferi bitirdi.

ZİDANE'A BENZETİLİYOR

Dortmundlu gözlemn ekibi, futbolcunun oyun tarzını eski Fransız yıldıza benzeterek, ‘Zidane gibi oynuyor’ şeklinde görüş kayda geçtikleri öğrenildi. İleriye dönük orta saha oyuncusunun tüm dikkatini futbola veren ve sürekli gelişim halinde olan bir karakteri olduğu belirlendi. İyi pasları ve iyi şutları ile sivrilip, oyun görüşünde yaşına göre son derece ileri olması gibi özelliklerinin altı çizilen Elmas’ın, yine yaşına göre son derece olgun ve cesurca oynadığı kaydedildi.