Çin Futbol Federasyonu, 13 süper lig kulübüne aldıkları borçları bir an önce sıfırlaması çağrısı gerçekleştirdi. Aksi taktirde kulüpler ligden ihraç edileceğini duyurdu.

Çin Futbol Federasyonu, Süper Lig kulüplerinin akıl almaz transfer harcamaları yapmalarını engellemek ve önlemek için her yolu denemeye devam ediyor. Son olarak Süper Lig'de mücadele veren 16 takımın 13’üne bir uyarı yazısı gönderildiği duyuruldu.

Kulüplere bir an önce borçlarını sıfırlaması çağrısı gerçekleştiren federasyon, aksi halde ligden ihraç edilecekleri uyarısını yaptı. İhraç tehlikesiyle karşı karşıya kalan takımlar arasında Burak Yılmaz'ın formasını giydiği Beijing Guoan da yer alıdığı duyuruldu.

Beijing Guaon ile beraber birçok takım, federasyonun düşündüğü gibi büyük bir borçları olmadığını söylüyor.

Bu takımlar arasında Asya Şampiyonlar Ligi'ni 2 kez kazanmış olan Guangzhou Evergrande ve Oscar için Chelsea'ye 65 milyon Euro bonservis bedeli ödemesi yapan Shanghai SIPG de bulunuyor. Carlos Tevez'in takımı Shanghai Shenhua ise borçlarını kısa süre içinde ödeyeceği sözünü verdi. Temmuz ayının başında Asya Futbol Federasyonu tarafından gönderilen yazıda da aşırı borcu bulunan kulüplerin kıta şampiyonlarına alınmayacakları belirtilmişti.