İngiltere Premier Ligi' nde Chelsea' yi oynattığı ilk sezonunda şampiyonluğa ulaştıran İtalyan teknik patron Antonio Conte takımdan ayrılacak iddialarına son verdi ve Londra temsilcisi ile 2 senelik yeni bir sözleşmeye imza attı.

CONTE! "ÇOK MUTLUYUM"

Geçtiğimiz sezon başında 3 senelik sözleşme imzalayan Antonio Conte' nin hali hazırdaki sözleşmesinde uzatmaya gidilmezken, maaşında düzeltmeye gidildi. Anlaşma, takımın Arsenal, Bayern Münih ve Inter ile karşılaşacağı Çin ve Singapur turu öncesi açıklandı. İtalyan teknik adam Conte yeni anlaşma için duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Chelsea ile yeni sözleşme imzaladığım için çok mutluyum. İlk sezonumuzda olağanüstü çalıştık ve gurur duyduğum harika işler başardık. Şimdi zirvede kalmak için çok çalışmaya devam etmek gerekmekte" diye konuştu. 

SAHASINDA ÜST ÜSTE 13 MAÇ KAZANARAK REKOR KIRDI

Chelsea geçtiğimiz sezon şampiyonluğa ulaşırken, sahasında üst üste 13 maç kazandı ve kulüp rekoru kırdı. Sezonu 30 galibiyet ile tamamlayan Chelsea, İngiltere Premier Lig tarihinde bu rakama ulaşan ilk ekip olurken, İngiltere FA Cup' ta da finale kalmayı başarmıştı.