Sezonu şampiyonluk ile kapatıp Şampiyonlar Ligi vizesi alan Beşiktaş hazırlık kampı için Çin' e gitti. Süpr Lig' i son iki sezondur domine eden siyah- beyazlı ekip, Alman panzeri Schalke 04 ile burada hazırlık maçı yaptı.

ÜÇ SIFIR GERİYE DÜŞTÜ! CENK' İN GOLLERİ YETMEDİ

Süper Lig temsilcisi olan Beşiktaş, Shcalke ile yaptığı maçın ilk yarısının 42. dakikasında Amine Harit' in ayağından yediği gol ile 1-0 geriye düştü ve ilk devreyi yenik kapattı. İki takım 2. yarıya oyuncu değişiklikleri yaparak başlarken, Alman temsilcisi maçın 57. dakikasında Hemmerich, 63. dakikasında ise Konoplyanka'ın atmış odluğu goller ile skoru 3-0'a getirdi. Bu dakikadan sonra daha baskılı oynamaya başlayan Süper Lig' i son iki sezondur şampiyon olarak kapatn Beşiktaş, 67. ve 75. dakikalarda Cenk Tosun ile bulduğu goller ile skoru 3-2 yaparak farkı bire indirmeyi başardı.

Fakat son dakikalarda bulduğu gol pozisyonlarından faydalanamayan siyah- beyazlı ekip, Alman temsilcisine karşı sahadan 3-2 mağlup ayrılmak zorunda kaldı. Türk temsilcisi Beşiktaş, oynadığı bu maçtan sonra özel uçak ile İstanbul' a dönecek.