UEFA Avrupa Ligi’nde dün Beşiktaş-Lyon maçı oynandı. Vodofone Arena’da oynanan karşılaşmaya taraftarların desteği büyüktü.
Fransa’da oynanan ilk maçta 2-1 Lyon’a yenilen Beşiktaş tur atlamak için sahaya çıktı. Temsilcimiz Beşiktaş’ın tur atlaması için kazanmaktan başka şansı yoktu.

İLK YARI GOLLERLE BAŞLADI

Vodofone Arena standında oynanan karşılaşmanın ilk yarısı yüksek tempoda başladı. Ev sahibi olmanın avantajıyla oynayan Beşiktaş maça oldukça hızlı bir giriş yaptı. 27. dakikada Talisca’nın topa düzgün vuruşu ile skor 1-0 oldu.

Maçın 34. Dakikasında Beşiktaş’ın savuma arkasına kaçan Lacazette skoru 1-1’e getirdi. Yüksek tempoda oynanan ilk yarı sonucu karşılıklı goller ile 1-1 bitmiş oldu.

TALİSCA MAÇA DAMGA VURDU

İkinci yarı düdüğü ile Beşiktaş maça mutlak kazanmak için çıktı. Adriano’nun soldan ortaladığı topa kafa vuran Talisca durumu 2-1’ getirdi.

Bu dakikalardan sonra iki takımda çok net fırsatlar yakaladı. Ancak yakalan pozisyonları gole çevrilmeyince maç 2-1 skor ile bitti.
İlk maçın 2-1 bitmesinden dolayı bir denge sağlanmış oldu. Bu skor sonucu maç uzatmalara gitti.

UZATMALARDA GOL OLMADI

Beşiktaş-Lyon maçı 15’er dakikalık uzatma devresine gitti. Uzatma dakikalarında her iki takım çık net pozisyonlar yakaladı. Ancak yakalanan pozisyonlardan gol sesi çıkmayınca maç penaltı atışlarına gitti.

PENALTI ATIŞLARINDA LYON GALİP GELDİ

Penaltı atışlarında 7-6 skorla kaybeden temsilcimiz Beşiktaş bu skorla UEFA Avrupa Ligi’ne veda etti.