Vincent Aboubakar konusunda istediği sonuca ulaşamayan Siyah- Beyazlılar, teknik direktör Şenol Güneş' in de daha önce adını verdiği  Babacar için Fiorentina Kulübü ile görüşmek için menajer Ahmet Bulut' a tam yetki verdi. Önceki gün İtalya' ya geçen ve burada Fiorentina kulübünün yetkilileri ile masaya oturan Menajer Bulut, 4.5 milyon euroluk teklifini resmen iletti.

Çizme ekibinin bu teklifin biraz daha artırılmasını istediği ifade edilirken, aradaki bu ufak meblağnın eritilmesi ile Babacar transferinin resmen açıklanmasının planlandığı belirtildi. Ahmet Bulut' un, Senegalli golcü ile birlikte Türkiye' ye dönmesi beklenirken, Babacar' ın artık yeni sezonda Kartal' ın yeni golcüsü olmasına kesin gözü ile bakılıyor.

HEM FORVET HEM KANAT MEVKİSİNDE OYNAYABİLİYOR

24 yaşındaki Fiorentine kulübünün yıldız forveti Khouma Babacar' ın,  Vincent Aboubakar gibi hem santrfor hem de kanatta oynayabilme özelliğinin olması sebebi ile ile teknik direktör Şenol Güneş tarafından tercih edildiği belirtildi. Geçtiğimiz sezon Fiorentina forması altında toplam 31 resmi maça çıkan Babacar 14 gol atarken, 2 de asist yapma başarısını göstermişti.