Siyah- Beyazlı yönetim bir yandan forvet arayışlarına devam ederken diğer bir yandan orta saha arayışlarında adeta gaza bastı. Gökhan Töre' nin sakatlanmasından sonra transfer planlarını değiştirmek mecburiyetinde kalan Siyah- Beyazlı yönetim listenin baş ismi Schalke 04' den ayrılan Maxim Choupo Moting oldu.

BONSERVİSİ ELİNDE

Alman kulübü Schalke 04 ile sözleşmesi biten ve serbest durumda olan Kamerunlu futbolcu adına girişimler başladı. Mali konulardan anlaşılması durumunda Siyah- Beyazlı yönetim Moting ile 3 senelik kontrat imzalanacak. Kariyerine 10 senedir Almanya' da devam 28 yaşındaki futbolcu, geçtiğimiz sezon forma giydiği 30 karşılaşmada 2 gol- 5 asistlik bir performans sergiledi.

ŞENOL GÜNEŞ ALINMASINA ONAY VERDİ

Motıng' in menajeri olan Fabio Parisi ile görüşen yönetici Umut Güner' in Kamerunlu oyuncuya senelik olarak  2,5 milyon Euro garanti para önerdiği ortaya çıktı. Ancak Moting' in senede 3,5 milyon Euro istemesi Beşiktaş Yönetimi' ni köşeye sıkıştırdı. Teknik Direktör Şenol Güneş' in yöneticiler ile yapmıl olduğu görüşmede, "Moting iyi bir futbolcu. Onu takımda görmeyi çok isterim" şeklinde ifadelerde bulunduğu öne sürüldü.