UEFA resmi sitesinden yapılan açıklamada Beşiktaş'ın itirazının reddedildiği ifade edildi. Lyon - Beşiktaş maçı öncesi çıkan taraftar olayları sebebiyle temsilcimiz 2 yıl ertelemeli 1 yıl Avrupa kupalarından men ve 100 bin euro para cezası almıştı. Bu karar sonrasında Beşiktaş taraftarının 2 yıl süreyle karışacağı bir tribün olayında Siyah-beyazlı kulüp Avrupa'dan men cezasıyla karşı karşıya kalacak.

BÜYÜK HAKSIZLIK!

UEFA Tahkim Kurulu' nun Beşiktaş' ın 2 sene ertelemeli 1 yıl men cezasına yaptığı itirazı reddetmesi camiaya bomba gibi düştü. Bu karar yöneticiler tarafından 'büyük haksızlık' olarak değerlendirilirken UEFA'nın Türk kulüplerine uyguladığı çifte standardın bir kez daha belgelendiği de dile getirildi.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ' NDE DEPLASMANA TARAFTAR GÖTÜRMEYECEĞİZ" AÇIKLAMASI

UEFA' nın 2 sene ertelemeli 1 yıl men cezası hakkında açıklamalar yapan Başkan Fikret Orman, "UEFA'da haksız bir kararla karşı karşıya kaldık. Kendileri de kabul ediyor bunu. Saçma sapan kararları var. Avrupa'daki Türk vatandaşların bilet almasını biz engelleyemeyiz, ev sahibi kulüp engellemeli. Büyük bir ihtimalle Avrupa'daki maçlara taraftar götürmeyeceğiz. Bunun kararını Yönetim Kurulu toplantısında bu kararı alacağız. CAS'a UEFA'nın kararı hakkında da başvuracağız" şeklinde konuştu.