Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde  Başbakan Binali Yıldırım' ı kabul etti. Sürpriz görüşmenin ardından kabinedeki değişiklikler açıklandı. Başbakan Yıldırım, kabulün tamamlanmasından sonra Külliye'de  yaptığı basın açıklaması ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç' ın yerine Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak' ın getirildiğini açıkladı ve böylece yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu.

OSMAN AŞKIN BAK'TAN AÇIKLAMA! HABERİM YOKTU

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Bizi bu göreve layık gören Sayın Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemize hizmet etmek için elimizden gelen en iyi şekilde çalışacağız." dedi. Yeni Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Başbakan Binali Yıldırım' ın Bakanlar Kurulu üyelerinin adını açıklamasının ardından, iktidar kulisinde milletvekillerinin ve gazetecilerin tebriklerini kabul etti. Gazetecilerin "Haberiniz var mıydı" sorusu üzerine, "Yoktu. Genel Kurulda' ydım. Arkadaşlar telefon etti." cevabını verdi.

Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım' a teşekkür eden Bakan Osman Aşkın Bak, "Ülkemize hizmet etmek için elimizden gelen en iyi şekilde çalışacağız. Tabii ben spor camiasının içerisinde yetişmiş birisiyim.Spor benim hayatımın bir parçası." şeklinde konuştu.