Yeni sezonda kadrosunda revizyona gitmeyi planlayan Barcelona nakit para için Arda Turan’ı satmaya sıcak bakıyordu. Sport gazetesinde yer alan haber İngiliz basınında da ses getirdi.

Arsenal, Arda Turan için tam 30 milyon Euro teklif etti ve Barcelona’nun bu teklife evet dediği iddia edildi. Uzun süredir Arda Turan’ın adı Arsenal’le anılıyordu.
 
Arda Turan bu sezon 31 maçta 13 gol kaydetti. Milli futbolcu sakatlığı nedeniyle yaklaşık 1 aydır forma giyemiyor.

BELLERİN İÇİN TAKAS MI

Barcelona akademisinde yetişip, 2011 yılında Arsenal'in yolunu tutan Hector Bellerin, yeniden İspanya'ya dönme hazırlıkları yapıyor.

Barcelona'nın eski futbolcusunu sezon sonunda transfer etmek için, Londra kulübüyle temaslara başlaması beklenirken, transferin önündeki en büyük engel 40 milyon euroluk bonservis bedeli...

Barcelona'nın maksimum 25 milyon euro teklif yapabileceği Bellerin için aradaki 15 milyon euro pazarlık edilebilecek seviyede değil.

Bu noktada İspanyol basını, hakkında birçok transfer dedikodusu çıkan milli futbolcu Arda Turan'ı devreye soktu.

Radio Barcelona programında, Katalan ekibinin Hector Bellerin karşılığında, Arda Turan'ı Arsenal'e gönderebileceği belirtildi.

ÇİNLİLER DE İSTEKLİ

Öte yandan İspanyol basını, Çin Ligi ekibinin Arda Turan için 60 milyon Euro ödemeye hazır olduğunu yazdı. Milli futbolcunun ismi son günlerde Arsenal ile anılıyor.

Sakatlığı nedeniyle Barcelona'da şans bulamayan Arda için yeni bir iddia ortaya atıldı. İsmi Arsenal ile anılan milli futbolcu için Çin'den gelen tekliflerin arttığı belirtiliyor. İspanya basını, bonservisine 60 milyon euro ödemeye hazır olduğunu iddia etti.