Fenerbahçe' nin  teknik patronu olan Aykut Kocaman, Fransa’ nın Monaco takımı ile 1-1 berabere kaldıkları hazırlık maçında galibiyeti kaçıran taraf olduklarını ifade etti. Ayklut Hoca, İsviçre’ nin Montrö kentinde düzenlenen Alpler Futbol Festivali Turnuvası bağlamında oynadıkları karşılaşmadan sonra basın mensuplarına birtakım açıklamalarda bulundu.

OYUNCU DEĞİŞTİRENE KADAR ÜSTÜN OLAN TARAF ONLARDI

Karşılaşmanın ikinci yarısını iki bölüme ayırarak yorumlarda bulunan sarı- lacivertli teknik adam, "Oyuncu değişikliklerine kadar bariz üstünlük sağladılar. İlk bölümde daha çok kalemize geldiler, çok fazla pozisyon ürettiler fakat oyuncu değişikliklerinden sonra daha enerjik bir takım sahaya çıktı. Rakibe daha çok baskı yapmaya başladık, gol gelince moral ve oyun ritmi de bize geçti. Galibiyeti kaçırdığımızı söyleyebilirim. Futbolun içindeki ilginçliklerden bir tanesiydi bu." diye konuştu.

Fenerbahçe’ nin beklenen seviyeye geldiğini söylemenin "aşırı iyimserlik" olacağını ifade eden Aykut Kocaman, takımın tam olarak hazır hale gelmesinin 1,5-2 ay sürebileceğini kaydetti. Deneyimli teknik adam, Isla ve Eljif transferleriyle ilgili de "İki oyuncu daha aramıza katılacak, katkı sağlayacaklarını düşünüyoruz." ifadesini kullandı.