İçeriğinde barındırdığı düşük yağ oranıyla oldukça faydalı bir besin olan pancarın vücuda daha bir çok yararı bulunmaktadır. Özellikle zayıflamak isteyenlerin bol bol tüketmesi gereken bu besin kansızlığın da en büyük ilaçlarından biridir. Pancarın düzenli olarak tüketilmesi zayıflamaya oldukça yardımcı olmaktadır.

Anti kanser özellikleri ile tanınır ve bir çok kanser çeşidine yakalanmamak için bünyenin direncini arttırır. Özellikle akşamları uygulayacağınız pancar detoksu ile hem pancarın faydalarından yararlanabilir hem de ihtiyaç duyduğunuz enerjiye ve tokluk hissini yakalayabilirsiniz. Buda zayıflamak isteyen kadınlar için istenmeyen bir durum. Fakat pancarın suyu sıkıldığında şeker ve karbonhidrat posa kısmında kalır ve süzülmez.

PANCAR DETOKSU MALZEMELERİ

3 Adet Taze Pancar

DETOKS HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

3 adet pancarı yıkadıktan sonra 4 parçaya bölün ve meyve sıkacağında sıkın. Posasını tekrar sıkmayın. Çıkardığınız pancar suyuna 1 tatlı kaşığı probiyotik ekleyin ve hafifçe karıştırın. Bunu her akşam yemeği öncesi veya yemek sırasında için. Hem yemeği az yiyeceğiniz gibi hem de sindirim sisteminizi düzenleyecek ve kilo vermenizi hızlandıracaktır.