Elleriniz kışın soğuk havalardan, yazın ise güneş ışınlarından dolayı olumsuz etkilenerek yıpranır. Bu sebeple ellerinize sadece kışın değil, her mevsim bakım yapmalısınız.
 
MALZEMELER

2 limon suyu

2 kaşık badem yağı

3 kaşık gül suyu

1 tatlı kaşığı elma sirkesi

3 kaşık gliserin
 
HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm malzemeleri temiz bir kabın içerisinde krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Elde ettiğiniz kremi ellerinize nazikçe masaj yaparak sürün. Ardından ellerinizi buzdolabı poşetine sarın ve 15 dakika bu şekilde bekletin. Son olarak ellerinizi ılık su ile masaj yaparak durulayın. Bu kür sayesinde elleriniz kısa sürede yumuşacık olacaktır.

SAĞLIKLI ASETON TARİFİ

Ellerinizin zarar görmemesi için asetondan vazgeçmenizi sağlayacak alternatif sağlıklı aseton tarifini sizlerle paylaştık.

MALZEMELER

Vazelin

Diş macunu

Diş fırçası yada tırnak fırçası

Limon

Biraz su

UYGULANIŞI VE HAZIRLANIŞI

İlk önce tırnaklarınızı ıslak mendille güzelce bir temizleyin. Daha sonra tırnaklarınızın üstüne ve etrafına vazelin sürün. Ardından, C vitamini deposu bir limonu, bir kahve fincanının içerisine dökün.

Limonu bir kahve fincanının içerisinde dötükten sonra, kullandığınız diş macunundan biraz ilave edin. Hazırladığınız karışımı iyice karıştırdıktan sonra, fırça yardımı ile tırnaklarınızı bu karışımla masaj yapar gibi fırçalayın.

Bu işlemden kısa bir süre tırnaklarınıza sürdüğünüz ojelerin, anında söküldüğünü ve tırnaklarınızın ilk günkü gibi tertemiz olduğuna şahit olacaksınız.