Uzmanlar, özellikle yaz aylarında bazı yiyeceklerin sıklıkla tüketilmesi sonucu vücudumuzda oluşabilecek bazı rahatsızlıklara karşı uyardı.

İşte o yiyeceklerden bazıları...

BEYAZ EKMEK

Beyaz ekmek, diğer ekmek türleri gibi tok tutma ya da enerjik hissettirme özelliğine sahip değildir. Özellikle gün içerisinde, çok az beyaz ekmek tüketmeye özen gösterin.

MUZ

Şifa deposu muz, içerisinde yüksek oranda magnezyum barındırdığından yorgunluk ve uyku hissi verir. Muz yerken dikkat etmeniz gereken tek nokta, muzu gün içerisinde değil, yatmadan önce yemeniz gerektiğidir. Eğer bu şekilde bu tüketmeye özen gösterirseniz, vücudunuz halsiz düşmeyecektir.

KAHVE

Kahve herkes tarafından uyku açan ve enerji veren özellikleri ile bilinir. Bu her ne kadar doğru olsa da, enerjinin birden yükselip birden düşmesi nedeniyle yorgunluk hissi verir.

TATLI

Tatlılar, yüksek oranda şeker içerirler. Şeker, kısa süreli olarak kişiye enerji verse de daha sonrasında yorgunluk hissi verir. Vücutta yükselen şeker seviyesi kendinizi yorgun hissetmenizi sağlar.

VİŞNE SUYU

Gün içerisinde aşırı vişne tüketmek, halsiz ve yorgun hissetmenize neden olur. Eğer vişneyi çok seviyorsanız, yatmadan önce yemek veya içmek sizin için daha faydalı olacaktır.