Bulgurun seçkin ürünleri arasında yer alan Başbaşı Bulgur, üstün Lezzet Ödülü, 125'ten fazla tanınmış Avrupalı aşçı ve lezzet uzmanının değerlendirme ve yorumlarının puanlaması sonucu veriliyor. Puanlamalar sonucu Başbaşı Bulgur, üç puan kategorisinin üçünden de yıldız alarak “Sıradışı lezzet” unvanına sahip oldu.

BAŞBAŞI BULGUR LEZZET ÖDÜLÜ ALDI

Duru Bulgur’un özel ürünleri arasında yer alan Başbaşı Bulgur’u, buğdayın öğütülmeden taş değirmende sadece kabuğunun soyulması ile elde ediliyor. Normal bulgura göre iki kat lif içeren Başbaşı Bulgur’un besin değeri ise az işlemden geçtiği için tam buğdaya oldukça yakın kabul ediliyor. İri taneli yapısıyla özellikle çocuklar tarafından çok beğenilen Başbaşı Bulgur, beslenme uzmanlarınca en değerli besinler arasında kabul ediliyor.

BAŞBAŞI BULGURU GURUR KAYNAĞI OLDU

Yetkililer Başbaşı Bulgur’un lezzetinin doğallığından geldiğini ifade ederek ödül dolayısıyla Türk bulguru adına gururlandıklarını söyledi. Lezzetli ve oldukça sağlıklı Türk bulgurunu tanıtmak için yurtdışında da pek çok çalışmalar yaptıklarını kaydeden yetkililer, Başbaşı Bulgur’un dünya sofralarında lezzetinden dolayı oldukça fazla tercih edildiğini belirtti.