Goji berry, gözlerinizin sağlıklı olmasını sağlayacak iyi bir antioksidandır. Kanseri önlemek için de oldukça faydalı olan bu meyve kanser hücrelerinin yok olmasına ve bu hücrelerin iyileşmesine oldukça yardımcı olmaktadır. Ayrıca oldukça enerji veren bu meyveyi her anınızda kolaylıkla tüketerek gününüzün iyi geçmesine de yardımcı olabilirsiniz.

Düşük glisemik indeksinden dolayı, şeker hastalığı olan insanlar için oldukça faydalıdır. Bunun sebebi goji çilekileri, şeker hastaları için mükemmel bir atıştırmalıktır çünkü kan şekeri düzeyini arttırmaz.

Goji çileklerinin tadı güzel olduğu gibi, yüksek lif oranına sahip ve kalorisi düşük. Bu nedenle diğer kuru meyvelere göre çok daha masum. Düşük kalorili diyetinize bu meyveyi eklerseniz kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Radyasyondan sizi koruyan en önemli besinlerden biridir. İçeriğindeki antioksidanlardan dolayı da cilt güzelliğimiz için oldukça yararlı bir meyvedir. Kadınların tüketiminde doğurganlığı arttırdığı ve sağlığı da olumlu anlamda etkilediği gözlemlenmiştir. Tadının da oldukça lezetli olan bu meyveyi tüketirken içerisine yoğurt ve benzeri proteinli ürünler karıştırabilmeniz de oldukça mümkündür.