Spor yapmanın önemi ve faydaları kesinlikle yadsınamaz. Vücudunu geliştirmek isteyen birinin sadece yürüyüş yapması yeterli olmayacağı gibi vücudunu esnetmek isteyen birinin vücut geliştirici fitness aletlerini kullanması istediği sonuçları vermeyecektir. Dolayısıyla vücudumuza ve neyi hedefliyorsak ona uygun spor türünü seçmeliyiz.

AÇIK HAVA MI? KOŞU BANDI MI?

KOŞU BANDINI DÜŞÜNENLER İÇİN ÖNERİLER

Spor salonlarının sağladığı avantajlar motivasyon arttırıcı olunca haliyle salonlar da tıklım tıklım dolmakta. Kalabalık burada da bırakmaz peşinizi ve ter ve hijyen kaygısı içinde beklerken bulursunuz kendinizi. Dezavantajlar, avantajların önüne geçmeye başladıkça bu sefer avantajlar karşısında verilen maddi harcama da rahatsız etmeye başlar. Yine de hava şartlarından bağımsız, uzmanların kontrolünde olmak ve sosyalleşmenin verdiği tatmin bir başkadır.

AÇIK HAVAYI DÜŞÜNENLER İÇİN ÖNERİLER

Spor yaparken amacınız her ne ise kas gelişiminin önemi dolayısıyla spor salonlarının önemi çok büyüktür. Ancak açık havada spor yapmak da hem sınırlarınızı genişletmenizde ve direncinizi arttırmada etkili olacaktır. Örneğin, spor salonunda kondisyon bisikletinde pedal çevirmekle ya da düz bir bantta koşmak ile doğa içerisinde pedal çevirip engebeli patikalarda koşmak arasında farklar olacaktır.