Sonbahar detoksu yapmanın pek çok yolu var. Bazı sonbahar detoksu programları sadece sıvı alımına dayanırken, bazılarında organik beslenme öne çıkıyor, bazı programlarda ise sadece taze meyve ve sebzelerle beslenmek öneriliyor. Burada kişinin kendi bedenini tanıyarak kendisine uygun programı seçmesi önem taşıyor.

ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN VAZGEÇMEK ŞART

Sonbahar detoksu yapmak için öncelikle zararlı ya da yararlı olmayan alışkanlıklardan vazgeçmek gerekiyor. Bununla birlikte hayatınıza daha fazla taze sebze meyve ve yararlı yağ, karbonhidrat ve protein katmanız gerekiyor.

ARA ÖĞÜNLERDE SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLARDAN YARARLANIN

Ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıklar yapmak da son derece önemli. Özellikle kan şekerinin düştüğü anlarda şekerden uzak durmak sonbahar detoksu serüveninin en önemli noktalarından.

SONBAHAR DETOKSUNDA UYGULANMASI GEREKENLER

Detoks programınızı uygularken öncelikle daha fazla su içmeyi kendinize alışkanlık edinin. Eğer su içmeyi sevmiyorsanız, bunu kendinize daha cazip getirmek için suyunuzun içine limon dilimleri ya da mevsim meyveleri ekleyebilirsiniz.

ÇAYI VE KAHVEYİ AZALTIN!

Sonbahar detoksu sırasında değiştirilmesi gereken noktalardan biri çay ve kahve alımını tamamen bitirerek yerine bitki çaylarını koymak. Çayı ve kahveyi tamamen bırakamıyorsanız da kesinlikle azaltın.