Sürekli olarak sigara tüketen insanlar birçok hastalığa ve birçok kanser türüne davetiye çıkarmakla birlikte yapılan araştırmalar sonucunda birçok hastalıkla arasında doğrudan bir ilişki bulunuyor. Sigara; akciğer bağımlılığı başta olmak üzere, gırtlak, prostat, diş eti ağız, mesane, yemek borusu, dil, pankreas, bademcik ve rahim ağzı kanserlerinin oluşum riskini artırır. 

Sigara içtikten sonra vücudunuz iç organlarımızda biriktirdiği nikotini dışarı atmaya başlayacaktır. Vücut nikotini filtrelemeye dikkat etmekle birlikte bu zaralı maddeyi vücuttan atmaya çalışır. Ama bazen vücut iyi çalışmaz yani görevini başarıyla tamamlayamaz ve nikotinin bir kısmı vücudumuzda kalır. 

NAR 

Nar kan damarlarını temizleyen meyvelerin başında gelir. Kan dolaşımını düzene sokmasıyla ve vücut için gerekli kanın artmasına katkıda bulunmaktadır.

KİVİ

Sigara içtiğinizde vücudunuzda bulunan A,C ve E vitamin miktarları azalır,bunu yükseltmek için bol bol kivi tüketmeniz gerekmektedir.BROKOLİ

B5 ve C vitaminlerini almak için bolca brokoli tüketmeniz gerekir, brokoli ayrıca karaciğerin iyileşmesinde çok önemlidir.

ZENCEFİL

Akciğerlerin temizlenmesine olanak sağlar ve sigara içme isteğini azaltır.Kivi: Nikotini vücuttan atmanızı sağlar.PORTAKAL

Sigara içenlerin çoğunun vücudu C vitamini açısından eksiktir.Portakal meyvesi ise C vitamini bakımından çok zengindir.

ISIRGAN OTU

Demir bakımından zengin ve bağışıklık sistemi için iyidir.

SU

Suyun vücudunuzu baştan aşağı yenelediğini biliyorsunuz. Vücudunuzda bulunan toksinlerin içindeki nikotini dışarı atar.