Sağlıklı beden ve zihin sağlığı için spor yapmanın önemi yadsınamaz. Düzenli spor yapmak hem formumuzu korumamızı sağlıyor hem bedenimizin direncini güçlendiriyor hem de sağlıklı bir zihne sahip olmamızı sağlıyor. Herkesin alışkanlıkları ve yaşam tarzı birbirinden farklı olduğu için spor aktiviteleri de farklılık gösteriyor.

SABAH KOŞUSU VE SAĞLIĞA FAYDALARI

Sabah koşusunun hem beden sağlığı hem de zihin sağlığı üzerinde ciddi faydaları var. Öncelikle beden sağlığı üzerine olan etkilerinden bahsedelim. Güne sporla başlamak gün boyunca enerjik olmanızı sağlıyor. 

NABZI HIZLANDIRIYOR

Koşu yapmak nabzı hızlandıran bir spor olduğu için yağ yakımı da hızlandırıyor. Günün ilk saatlerinde açık havada koşu yapmak bol miktarda oksijen almanızı ve gün boyu kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlıyor. Sabah koşusu sonrasında gün daha verimli geçiyor ve gece uykuya dalmak ise daha kolay oluyor.

KENDİNİZE ZAMAN AYIRMANIZI SAĞLIYOR

Sağlık durumunuzda herhangi bir engel yoksa sabah koşusunun size çok iyi geleceğinizden emin olabilirsiniz. Hava durumu her nasıl olursa olsun sabah uykunuzdan biraz fedakârlık yapabilir ya da hafta sonları kendinize zaman ayırarak sabah koşunuzu yapabilirsiniz.