Parfüm kullanıldığı zaman kimi insan süregelen rahatsızlıkların başında gelen migrenden dolayı kimi insanlar da sebebini bir türlü bulamadığımız şekilde baş ağrısı problemi ile karşı karşıya gelirler. Bu sorunun adını tamamen koymanız adına baş ağrılarına sebep olan etmenleri sizler için araştırdık. 

BAŞ AĞRISINA SEBEP OLAN ETMENLER

AŞIRI SICAK HAVA

Hava sıcaklığı yükseldikçe migren veya kuvvetli baş ağrısı rahatsızlıkları da artar. Özellikle, yağmur yapmadan önce görülen düşük hava basıncı baş ağrılarını arttırmaktadır.

KOKULAR

Özellikle kadınların çantasından eksik etmediği parfümler, bazı kişilerde baş ağrısına neden olur. Özellikle migren başta olmak üzere farklı baş ağrılarına neden olan en belirgin kokular, boya kokusu, toz, güçlü kokulu parfümler ve bazı türdeki alerji yapan çiçeklerdir.

TOKALAR

Saçlarınızı toplama şekli başınızın ağrımasıyla yakında ilişki içerisinde olabilir. Saçlarınızı çok sıkı toplarsanız, saç dipleriniz acır ve başınız ağrıyabilir. Saçınızı sıkan tokalar baş ağrısını tetiklemesine yardımcı olur.

EGZERSİZ

Gün içerisinde yaptığınız aşırı egzersizler baş ağrısını tetikler. Vücut aşırı egzersizler sonucunda yorulur ve baş ve saç derisinde bulunan damarlar şişerek, vücuda baskı yapar. 

SİGARA KULLANIMI

Aşırı sigara tüketimi, baş ağrısını büyük oranda tetiklemektedir. Sigaranın içerisinde bulunan nikotin maddesi beyindeki damarların daralmasına sebep olur ve bu durum sonucunda baş ağrıları artar.