Özellikle yaz aylarında sıklıkla tükettiğimiz meyvelerin başında gelen karpuz ve kavun hakkında ortaya flaş bir iddia atıldı. İçeriğinde bulunan yüksek mineral ve vitaminler sayesinde yaşam kalitemizi arttıran kavun ve karpuz meyvesinin, sağlığımız için faydaları saymakla bitmiyor. Benzer özellikleri olduğu gibi birçok farklı özelliği de içinde barındıran karpuz ve kavun ikilisinin benzer ve birbirinden ayrılan noktalarını sizler için araştırdık. İşte karpuz ve kavun meyvesinin benzerlikleri ve farklılıkları:

Özellikle yaz aylarında sıklıkla tüketmeyi terich ettiğimiz meyvelerin başında gelen kavun ve karpuz ikilisi, C vitamini açısında oldukça zengin bir meyvedir. C vitamini de vücudumuz için önemli vitamin kaynaklarımızdan biri olduğu için, uzmanlar kavun ve karpuzu sıklıkla tüketmemizi önermektedir. 

Kavun ve karpuz ikilisinin içinde barındırdığı ortak vitamin ise B 6'dır. B 6 vitamininin içinde bulunan yağ ve kolesterol sağlığımız açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle karpuz ve kavun ikilisini, sıklıkla tüketmemizde yarar vardır.

Yaz meyvelerinin başında gelen Kavun mu? karpuz mu tüketilmeli? sorusunun yanıtı ise, her zaman her ikisi olmalıdır.