Yemeklerin olmazsa olmazı olan soğan, öksürükten ateşe, nezleden diş hastalıklarına kadar birçok sağlık problemine de iyi geliyor. İşte adeta bir mucize olan soğanın çiğ tüketildiğinde vücudumuza sağladığı faydalar.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

2-3 dakika çiğnenen soğan ağızdaki mikropları öldürmeyi sağlıyor ve ağız yaralarını gideriyor. Bu ssayede ağız sağlığınızda antibakteriyel bir özellik gösteren soğanı çiğ bir şekilde tüketebilirsiniz.

ÖKSÜRÜK

Bir türlü kesilmeyen öksürükleriniz mi var? İhtiyacınız olan şey soğan suyu! Evet belki nefesiniz pek hoş kokmayacak ama sakızla, diş macunuyla o kokuyu bastırabilirseniz soğan suyu öksürüğünüzü kısa sürede bünyenizden söküp atacaktır!

ATEŞ

Ateşiniz düşmüyor ve o zalım fitil tedavisine karşı direniyorsanız yapmanız gereken şey çorabınızın içine ayak tabanınızla temas edecek şekilde koyacağınız soğan dilimleri mucizevi şekilde ateşinizi düşürecek.

NEZLE

Nezleniz bir türlü geçmiyor mu? Kendinize bir soğan partisi vermenizin zamanı gelmiş demektir. Çayınızın içinde bir adet dilimlenmiş soğanı kaynatıp için, yanında da tuzlu soğan halkaları yiyin. Bu uygulamayı yapıp uyuduktan sonra nezleden kurtulmuş olacaksınız.