Kurduğu goop isimli internet sitesi aracılığıyla sağlıklı yaşam tarzı tüyolarını paylaşan oyuncu yaptığı ilginç ve alışılmadık detokslarla konuşuldu. Fit bir vücut ve parlak bir cilde sahip olan Paltrow sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak için oldukça geniş zaman ayırıyor. Ancak ünlü oyuncu sağlıklı yaşamak için mutfakta saatlerce vakit geçiremeyen yoğun kadınları da düşündü.

KAHVALTI: BESLEYİCİ BİR SMOOTHİE

Kahvaltıda smoothieler çok zekice… Hızlıca ihtiyacınız olan tüm besinleri alabilir, toplu taşımada işe giderken taşıyabilir ve detoksunuzu uygulayabilirsiniz.

ÖĞLE YEMEĞİ: BOL YEŞİLLİKLİ DOYURUCU BİR SALATA

Paltrow’un detoks programında öğle yemeğinde kolayca hazırlanabilen bir salata öneriliyor. İşleri kolaylaştırmak için 2-3 farklı sebze ve protein ile üzerine dilediğiniz türde bir sos kullanılması önerilmiş. Hazır salata sosları ise içerdiği gizli şeker sebebiyle önerilmiyor. Alternatif olarak zeytinyağı ve limon, misket limonu suyu ya da balsamik sirke önerilmiş.

AKŞAM YEMEĞİ: BİR KASE DOLUSU YEMEK

Detoks programının akşam yemeği menüsünde tek kasede yenilebilen ve hızlıca hazırlanabilen sebze eklenmiş kinoalı ve esmer pirinçli tarifler yer alıyor. 1 kaseyi ocağa koyun ve kinoa içine dondurulmuş bezelye ekleyerek 2 dakika daha pişirmeye devam edin. Ortasında bir delik açarak bir yumurtayı kırın ve tüm malzemeleri bir omlet gibi karıştırın. Üzerini susam yağı ile süsleyerek tüketebilirsiniz.