Yaz aylarıyla birlikte güneş çarpması vakalarında da artış yaşanıyor. Uzmanlar dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulunurken güneş çarpmasına karşı doğal çözümler de sunmaktadır. Özellikle bazı besinlerin bu probleme oldukça iyi geldiği bilinmektedir. Bu sorununuz için çözüm önerilerinde bulunduk;

Güneş çarpması geçiren kişiye doğal yollardan da müdahale edebilirsiniz. Bunun için bir adet soğan yeterli. Güneş çarpan kişinin alnına soğanı ezip, koyun. Soğan ısının alınmasına yardımcı olur.

Kurutulmuş çemeni ıslatarak ezin ve balla karıştırın. 3-4 saat arayla 2-3 kaşık bu karışımdan alın. Daha hızlı şekilde kendinize geleceksiniz.

Ayran veya yoğurt tüketin. Yoğurdu aynı zamanda cildinizi soğutmak amacıyla da kullanabilirsiniz. Bunun için vücudunuza yoğurt da sürebilirsiniz.

Güneş çarpması esnasında yorgun düşen savunma sisteminiz için bol bol meyve ve sebze tüketmeye çalışın. Bu durum vücudunuzun daha fazla sıvı alarak yararlı besinlerle onarılmasına yardımcı olarak problemi de ortadan kaldırmaktadır. Bu uygulamalar güneş çarpmalarından kaynaklı sıvı kaybını da büyük oranda önlenmesine yardımcı olarak vücudun daha çok rahatlamasını sağlayacaktır.