Günde sadece bir avuç kekreyemiş yemenin öyle faydaları ortaya çıktı ki! Kekreyemişin faydalarını bilmiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz bilgilere göz atabilirsiniz.

KEKREYEMİŞ İÇERİĞİNDE BOLCA VİTAMİN BARINDIRIYOR

Kekreyemiş, yaban mersini ile aynı aileden geliyor ancak faydaları tamamen farklılık gösteriyor. Kekreyemişin her bir adedi içerisinde bolca vitamin barındırıyor.ARAŞTIRMA SONUÇLARI BELLİ OLDU

İsveç’te yapılan bir araştırmada kekreyemişin olağanüstü faydaları keşfedildi. Araştırma sonuçları ise şu şekilde; Yapılan deneyde kişilere günde bir avuç kekreyemiş verildi. Araştırmada, kişiler 3 bölüme ayrıldı. Bir gruba ahududu, bir gruba yaban mersini diğer gruba da kekreyemiş verildi.

YAĞ YAKICI ETKİSİ VAR

Üç ayın ardından kekreyemiş verilen grubun en iyi sonuçları gösterdiği tespit edildi. Yüksek yağlı besinler tüketmelerine rağmen kilolarında bir artış gözlenmedi. Kekreyemişin her bir adedi içerisinde bolca vitamin barındırıyor. KARACİĞER YAĞLANMASINI ÖNLÜYOR

Karaciğerlerindeki yağ oranı, yüksek yağlı besinlerle beslenmelerine rağmen kekreyemiş verilmeyen kişilere göre çok daha azdı. Üç ayın ardından kekreyemiş verilen grubun en iyi sonuçları gösterdiği tespit edildi. Yüksek yağlı besinler tüketmelerine rağmen kilolarında bir artış gözlenmedi.