Sağlıklı ve güzel gülüşlere sahip olmak için dişlerin bembeyaz olması gerekmektedir. Hemen hemen herkes sağlıklı ve bembeyaz dişlere sahip olmak. Bu nedenle çok az kimyasal beyazlatma yöntemlerine başvurmaktadır. 

EVDE DİŞ BEYAZLATMANIN DOĞAL YOLLARI

ZERDEÇAL

Aktarlardan kolaylıkla satın alabileceğiniz 1 çay kaşığı zerdeçalla 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı diş macunu gibi dişlerinize sürün. Bu karışım, dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olurken aynı zamanda nefesinizi de tazelemektedir.

ÇİLEK

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan bir adet taze çileği kaşıkla ezin. Satın aldığınız deniz tuzunu toz haline getirin. Çilekle deniz tuzunu karıştırdıktan sonra dişlerinize birkaç dakika masaj yaparak sürün. Daha sonra ağzınızı çalkalayabilirsiniz.

LİMON

C vitamini deposu limon suyuyla tuzu karıştırıp dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı yıkayın. Bu yöntemi haftada 2-3 kez uygularsanız, istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşabilirsiniz.

FESLEĞEN

Özellikle pazarlarda sıklıkla bulabileceğiniz taze fesleğenin yapraklarını ezerek püre haline getirin. Hazırladığınız bu püreyi düzenli olarak kullanmaya özen gösterin. Bu karışım dişlerinizin daha sağlıklı ve bembeyaz görünmesine neden olacak.